- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У Чехії поліція порушила майже 100 кримінальних справ у зв'язку з війною в Україні
Вони стосуються розділів кримінального кодексу, в яких йдеться про схвалення злочину та виправдання геноциду.
Схвалення російського вторгнення, підтримка та просування руху, пов'язаного з придушенням прав і свобод людини – кількість кримінальних справ, пов'язаних з війною в Україні, зростає. Звинувачення висунуто 60 людям, пише irozhlas.cz.
За словами прес-секретаря поліції Ондржея Моравчика, випадки, пов'язані з Україною, характеризуються тим, що поліції дуже часто вдається знайти злочинця.
«З початку російського вторгнення нами порушено 95 кримінальних проваджень. У цих випадках ми справді знаємо, що скоєно злочин», — пояснює Моравчик.
При цьому юридична кваліфікація злочинів, пов'язаних із Україною, відрізняється. "Це, наприклад, створення або підтримка руху, спрямованого на придушення прав і свобод людини", - говорить Моравчик.
Потім поліція направляє справу до прокуратури із пропозицією винести обвинувальний висновок. Але, як додає прес-секретар, поліція зазвичай не знає результату цих кримінальних проваджень. "Конкретна фаза завершення не відстежується", - зазначає він.
Поліція отримує десятки повідомлень про можливий злочин. Поліцейські оцінюють їх поступово, деякі з правопорушень не вважаються серйозними та залишаються безкарними.
Поліція також розслідує випадки схвалення російського вторгнення. На початку російського вторгнення в Україну від цього застерігав верховний прокурор Ігор Стржиж. За його словами, за таку поведінку людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності за двома статтями – 365 та 405.
Це розділи кримінального кодексу, в яких йдеться про схвалення злочину та заперечення, схвалення та виправдання геноциду.
«Якщо хтось публічно — у тому числі на демонстраціях, в Інтернеті чи соціальних мережах — висловлює схвалення атакам Російської Федерації на Україну або в цьому контексті висловлює підтримку чи вихваляє провідних представників Російської Федерації, він також може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за певних умов», - йдеться у повідомленні.