У Чехії працюють дві третини українських біженців працездатного віку

Частина українських біженців через брак грошей влізла у борги.

У Чехії працюють дві третини українських біженців працездатного віку

Дві третини українських біженців працездатного віку влітку були у Чехії працевлаштовані. Половина сімей біженців жила у орендованому житлі. 20% платили за житло більше, ніж зазвичай потрібно при оренді квартир у цьому місці чи районі. 7% були безробітними.

Дані отримані на основі дослідження, проведеного Верховним комісаром ООН у справах біженців та агенцією SocioFactor. Попередні результати дослідження було представлено 28 листопада на празькій конференції.

Менше двох п'ятих домогосподарств отримували виплати, що виплачуються в рамках чеської соціальної системи, 6% — українську допомога, 4% — як чеську, так і українську допомогу.

Частина українських біженців через брак грошей влізла в борги, деякі влаштувалися на роботу, погодившись на неофіційні виплати чи посади, пов'язані з високим рівнем ризику.

В опитуванні, яке проводилося у червні та липні, взяли участь 2648 осіб із 1218 сімей біженців. Жінки становили дві третини респондентів, чоловіки — третина, дорослі — понад дві третини опитаних, діти, які жили приблизно в половині сімей, — менше третини учасників опитування.