У Чехії продовжать скорочувати допомогу українським біженцям

Можуть скоротити термін безкоштовного проживання.

У Чехії продовжать скорочувати допомогу українським біженцям

Біженці з України наступного року, швидше за все, зіткнуться з черговим скороченням державної підтримки у Чехії. За словами міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, це має торкнутися, наприклад, тимчасового житла. За даними Міністерства праці, після останньої поправки, внесеної в липні цього року, близько 1 000 так званих вразливих біженців, включаючи матерів з дітьми та людей похилого віку, вже втратили можливість отримати безкоштовне житло.

«Допомога українським біженцям поступово зменшуватиметься. Наступного року ми, наприклад, запропонуємо скоротити термін екстреного розміщення зі 150 до 90 днів», - заявив Ракушан.

У нинішній ситуації багато біженців уже змушені шукати дешевші альтернативи житла. Однак, не всі змогли це зробити. Про проблематичність ситуації говорять і неурядові організації.

«Коли людина отримує мінімальну зарплату, що часто буває, оскільки біженець зазвичай виконують некваліфіковану працю, сплатити комерційне житло практично нереально», — каже Матей Шульц з Організації допомоги біженцям.