У Чехії рекордна кількість іноземців хоче отримати право на постійне проживання

Цього року до 30 000 іноземців подадуть заяву на отримання посвідки.

У Чехії рекордна кількість іноземців хоче отримати право на постійне проживання

За оцінками Міністерства внутрішніх справ, цього року до 30 000 іноземців подадуть заяву на отримання посвідки на постійне проживання в Чехії. Це на 28% більше, ніж торік. У чому причини такого напливу, МВС залишається лише здогадуватися, пише seznamzpravy.cz.

Якщо іноземці з третіх країн хочуть подати заяву на постійне проживання в Чеській Республіці, вони повинні скласти іспит з чеської мови. Два роки тому цей іспит став складнішим, тому Міністерство освіти очікувало, що кількість заявок знизиться. Але сталося протилежне.

«Порівняно з попередніми роками інтерес до іспиту зріс майже вдесятеро, що, на жаль, позначилося на термінах очікування. Такий високий інтерес не можна було передбачити, тому що неможливо передбачити, чи захоче іноземець, який звернувся до Департаменту з надання притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ, залишитися в Чеській Республіці, і якщо так, то обере він як свій статус постійне місце проживання або продовжуватиме залишатися тут на довгостроковій основі», — пояснює Анета Леднова, прес-секретар Міністерства освіти.

Великий інтерес до іспиту з чеської мови пояснюється, зокрема, прибуттям іноземців за програмою висококваліфікованих працівників, оголошеної сім років тому.

«Досі іноземці проживали тут на підставі довгострокових видів проживання, найчастіше на підставі так званих карток працівника. Це дозволяє більшості з них через п'ять років подати заяву на отримання посвідки на постійне проживання», - повідомила прес-секретар МВС Гана Мала.

За оцінками Міністерства внутрішніх справ, цього року до 30 000 осіб подадуть заяву на отримання постійної посвідки, що на 28% більше, ніж минулого року. У 2022 році МВС зареєструвало 23 428 заяв порівняно з 24 113 роком раніше.

«Прогноз міністерства враховує можливе збільшення кількості заяв у зв'язку з великим зростанням трудової міграції, тобто власників трудових карток після 2015 року, особливо у 2018 та 2019 роках», — сказала Мала.

Таким чином, хоча зростання кількості заяв не пов'язане безпосередньо з війною в Україні, воно може відіграти певну роль. До початку війни українці були найбільш представленою у Чехії групою громадян з усіма видами дозволів на проживання.

Іноземці, які прибули до Чехії не пізніше 2018 року, виконають або, можливо, вже виконали необхідну умову для отримання постійної посвідки на проживання, а саме п'ять років безперервного проживання в Чехії. Враховуючи ситуацію в Україні, її мешканці можуть мати більше мотивації для постійного проживання в Чехії.

Скласти іспит з чеської мови непросто. І йдеться не лише про необхідність продемонструвати знання чеської мови на рівні А2. Проблема в тому, що складно взагалі подати заявку на складання іспиту. В даний час по всій Чеській Республіці до кінця року дати заповнені.