У Чехії розікрали гроші, призначені для інтеграції українців

Голову центру Help Ukraine судитимуть за присвоєння субсидій.

У Чехії розікрали гроші, призначені для інтеграції українців

Поліція Чехії переслідує голову центру Help Ukraine за зловживання з субсидіями, призначеними для інтеграції українців. Засновника організації Володимира Гергеля підозрюють у тому, що використав отримані гроші для покупки квартири у празькому районі Бранік за 8 мільйонів крон. Про це повідомляє Чеське телебачення. Фонд отримав від держави 20 мільйонів крон на утримання громадського центру.

«Протягом червня співробітники карного розшуку звинуватили одну людину в шахрайстві з субсидіями, і розслідування цієї справи триває», — цитує Чеське телебачення слова прес-секретаря поліції Яна Рибанського. Прес-секретар не захотів надати додаткової інформації, оскільки розслідування ще не закінчено.

Фонд одержав субсидію від Міністерства освіти Чехії на відкриття громадського центру Roztyly. Умови гранту передбачали, що гроші мали бути використані, наприклад, на уроки чеської мови або на те, щоб участь дитини в адаптаційній групі була безкоштовною для батьків. Проте, за даними журналістів, фонд збирав плату із клієнтів за харчування та не платив своїм співробітникам за виконану роботу.

Після отримання фондом першої частини гранту Гергель відправив близько 2 мільйонів крон на рахунок своєї матері. Пізніше він нібито зняв із рахунку фонду ще 6 мільйонів крон готівкою та заплатив 8 мільйонів за купівлю квартири.