У Чехії розкритикували українських біженців-чоловіків

Молоді хлопці не обов'язково повинні брати участь у бойових діях, але можуть працювати на заводах зброї, розчищати завали, допомагати у сфері охорони здоров'я.

У Чехії розкритикували українських біженців-чоловіків

Колишній президент Чехії Мілош Земан розкритикував українських біженців-чоловіків призовного віку.

Про це він заявив в інтерв'ю СNN Prima.

"Коли сюди приїхали біженці з України, мені повідомили, що 80% з них жінки та діти, і я припускав, що решта 20% будуть переважно літні чоловіки та літні жінки. Що ж, здається, я помилився, чи ця інформація була неточною. Учора мене відвідав мер Находа Ян Бірке. І він мені сказав: "До Находа направили тисячу українців і значну частину - я не кажу, що більшість - значну частину з них складають молоді люди", - сказав Земан.

Він згадав резонансну історію із зґвалтуванням дівчини у Пльзені 18-річним українцем.

Земан заявив, що "хто може ґвалтувати, той може і воювати".

Зазначимо, що чеські ЗМІ повідомляли, що цей підозрюваний давно живе в Чехії і біженцем не є.

Земан каже, що молоді хлопці не обов'язково повинні брати участь у бойових діях, але можуть працювати на заводах зброї, розчищати завали, допомагати у сфері охорони здоров'я.

"Але нічого цього не відбувається – ці люди знаходяться у відносно великій кількості на нашій території, і я питаю, чому", – каже колишній президент.

Нагадаємо, чинний президент Чехії Петро Павел, коментуючи історію у Пльзені, закликав "не підігравати зусиллям, спрямованим на поділ суспільства" та заявив, що "конкретний злочин конкретної особи не можна покласти на всю групу".