У Чехії судитимуть місцевого жителя, який напав на автомобіль із українськими номерами

Під суд повторно піде й фанат "Вагнера".

У Чехії судитимуть місцевого жителя, який напав на автомобіль із українськими номерами

До суду Праги надійшла п'ята справа, пов'язана з діями учасників антиурядової демонстрації, що відбулася 11 березня 2023 року на Вацлавській площі. Після завершення акції частина маніфестантів спробувала прорватися у будівлю Національного музею з метою скинути з його фасаду український прапор. Заворушення супроводжувалися сутичками з поліцією.

Перед судом постане демонстрант, який вибіг на проїжджу частину і пошкодив автомобіль з українськими номерами. Перед цим демонстранти спровокували сутичку із водієм.

«Було висунуто звинувачення проти однієї особи у пошкодженні чужої власності з національних мотивів, застосуванні насильства з національних мотивів та хуліганських дій», – повідомила прокурор Катаріна Кандова, слова якої цитує «Чеське телебачення». Поліція підозрює у скоєнні цих дій ще одного демонстранта, якого не вдалось ідентифікувати.

Крім того, перед судом знову постане 31-річний Якуб Яшек, який раніше вже був засуджений. 11 березня він вийшов на маніфестацію з нашивкою «Z» на рюкзаку та логотипом ПВК «Вагнер» на рукаві куртки. «За заперечення факту геноциду, його схвалення та виправдання» суд засудив обвинуваченого до шести місяців позбавлення волі умовно, з відстрочкою на два роки, та штрафом у розмірі 12 000 крон (близько 500 євро).

На початку травня ще на одній маніфестації Яшек знову з'явився з нашивкою «Вагнера» і тепер постане перед судом за другий епізод.