У Чехії виявили масу порушень під час перевірки умов праці українських біженців

Чеські інспектори праці провели понад п'ятсот перевірок умов роботи українських біженців і наклали штрафів на майже півтора мільйона чеських крон.

У Чехії виявили масу порушень під час перевірки умов праці українських біженців

Чеський Державний комітет з інспекції праці (SÚIP) опублікував проміжні результати перевірки умов праці працівників із тимчасовим захистом з України, пише proukrainu.blesk.cz.

На початку січня 2023 року органи інспекції розпочали загалом 531 перевірку та перевірили умови праці 4695 українських громадян, які мають візи тимчасового захисту. 

До контрольної діяльності було залучено понад 300 інспекторів. Серед найбільш грубих порушень норм трудового законодавства, які були виявлені під час перевірок, – допущення до нелегальної роботи, приховане посередництво у працевлаштуванні та неукладення письмового трудового договору.

У рамках перевірок умов працевлаштування через посередницькі агентства виявлено порушення в частині рівних умов праці та її оплати. Серед інших виявлених порушень – невиконання роботодавцем зобов’язань щодо реєстрації та інформування про працевлаштування іноземців, невиконання обов’язку мати на робочому місці копії документів, що підтверджують наявність трудових відносин, або ненадання первинного медичного огляду і допуску до роботи, вимоги до якої не відповідають кваліфікації та стану здоров’я працівника.

За результатами проведених перевірок станом на 4 січня 2023 року накладено 27 штрафів на загальну суму 1,149 млн чеських крон. Водночас за менш серйозні порушення правових норм роботодавцям було видано 69 приписів на місці (блок-штрафів) на загальну суму 277 тисяч чеських крон.