У Чехії збираються підняти пенсійний вік

У майбутньому доведеться працювати довше.

У Чехії збираються підняти пенсійний вік

Чеська Республіка готується до значних змін у своїй пенсійній системі. Сьогоднішнім сорокарічний доведеться чекати виходу на пенсію довше, ніж поколінням до них, про що свідчить поправка до Закону про пенсійне страхування, внесена Міністерством праці та соціальних справ.

Згідно з цією поправкою, люди, що народилися після 1981 року, зможуть вийти на пенсію лише після досягнення 67 років, а ті, хто народився 1983 року, навіть на півроку пізніше. Ця зміна є ключовою частиною пенсійної реформи, запропонованої міністром праці та соціальних справ Маріаном Юречкою.

Реформа запроваджує зв'язок між пенсійним віком та очікуваною тривалістю життя громадян, що покликане забезпечити фінансову стійкість пенсійної системи у довгостроковій перспективі.

Пенсійний вік тепер визначатиметься на основі статистичних розрахунків. Кожна людина дізнається про свою дату виходу на пенсію у віці 50 років, а поріг виходу на пенсію може бути збільшений на два місяці на рік, якщо для цього є підстави.

Міністр Юречка виправдовує реформу тим, що люди доживають до зрілого віку і водночас народжується менше дітей, що може поставити під загрозу наявність коштів на виплату пенсій у майбутньому.

Профспілки наголошують, що таке посилення умов може створити труднощі для багатьох людей, особливо в тих сферах, де робота пов'язана з фізичними навантаженнями.