У Чехії знижується готовність підтримувати Україну та біженців

На питання про те, чи повинна Чеська Республіка дбати про біженців, лише 49% опитаних відповіли ствердно.

У Чехії знижується готовність підтримувати Україну та біженців

Майже половина чехів виступає за подальше посилення санкцій проти Росії та її впливових громадян, випливає з опитування Kantar TNS для Чеського телебачення. Менше 20% опитаних скасували б санкції, пише novinky.cz .

Антиросійські санкції підтримують 73% населення. 47% респондентів ще більше посилили б чинні санкції. Те, що їх слід скасувати, вважають 19%. Більшість жителів Чехії згодні з чинними санкціями, і половина додатково їх посилила б, каже Нікола Копачова, співавтор дослідження Trends Czech Republic.

Однак суспільство розділилося у питанні про те, чи мають санкції сенс і чи впливають вони на російську економіку. 47% респондентів вважають, що санкції діють, тоді як 44% дотримуються протилежної думки.

Опитування також свідчить, що готовність жителів Чеської Республіки підтримувати Україну поступово знижується.

Якщо у березні 2022 року 61% чехів був згоден допомагати, включаючи постачання військової техніки та зброї, а 36% були проти, то зараз співвідношення змінилося: 51% виступає за та 46% проти.

Ще більше падіння спостерігається у питанні про те, чи повинна Чеська Республіка дбати про всіх біженців. У березні минулого року 65% респондентів відповіли ствердно, а тепер такої думки дотримуються лише 49% опитаних.

Опитування проводилося з 17 квітня по 5 травня на вибірці з 1200 респондентів.