У Чехії жорстоко побили українок

Мотивом нападу могла стати нетерпимість до українців, яка зросла після гучного злочину у Пльзені.

Поліція Пльзеньського краю Чехії розслідує жорстокий напад невідомих чоловіків на двох біженок із України. Інцидент стався 13 серпня у місті Пласи (Plasy) під час проведення ярмарку з атракціонами. У середу про нього повідомив портал Novinky.

Внаслідок нападу 34-річна Лілія опинилась у лікарні з переламаним обличчям, а її 44-річна подруга Тетяна отримала кілька забитих місць. У момент атаки жінки були зі своїми двома дітьми у віці двох та одинадцяти років.

«Ми йшли з дітьми на карусель. Потім ми з Лілією сіли на бордюр і розмовляли. Під'їхала старенька Škoda Octavia із причепом, і чоловік за кермом запитав, чи не з України ми. Ми кивнули. Потім він від'їхав на кілька метрів, залишив машину заведеною та повернувся до нас», - описує початок інциденту Тетяна.

За її словами, чоловік відразу почав лаятися, а потім напав на них.

«Спочатку він тричі ударив мене кулаком в обличчя, а потім почав смикати за волосся, щоб змусити підвестися. Потім він накинувся на Лілію», – додала українка.

Вона скористалася цим моментом, підбігла до машини та витягла ключ із замку запалювання, щоб агресор не зміг виїхати.

«Я збиралася дзвонити в поліцію, коли ззаду підійшли ще двоє чоловіків і вдарили мене по спині, від чого я випустила ключ на землю. Перший нападник підняв його, сів у свою машину та поїхав. У цей час до нас підійшли дві дівчини та хлопець, які викликали поліцію та швидку допомогу, тому що Лілія лежала на землі непритомна з закривавленим обличчям», - додала Тетяна.

На щастя, сама вона в результаті нападу «відбулася» лише забоями та синцями. Коли приїхала поліція, жінка передала правоохоронцям фотографію автомобіля із зазначенням номера та докладно описала агресора.

Друга потерпіла українка про те, що трапилося, майже нічого не пам'ятає. «Пам'ятаю три удари кулаком, а потім – провал. Отямилася я лише у лікарні», - сказала Лілія.

Згідно з медичним висновком, вона надійшла з відкритим переломом щелепи, переломами вилицьової та носової кісток.

Представник поліції Єва Червенкова підтвердила, що слідчі працюють над цією справою і з'ясовують обставини. Чи вдалося їм упіймати агресорів, поки що невідомо.

Потерпілі українки втекли до Чехії через кілька тижнів після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Самі вони припускають, що мотивом нападу могла стати нетерпимість до українців, яка зросла після гучного злочину у Пльзені, де 18-річний громадянин України зґвалтував та спробував вбити 15-річну школярку.

"Ми ні з ким не сварилися, нікого ні на що не провокували. Той вчинок викликав величезний резонанс і ненависть людей до українців посилилася. Ми закрилися у гуртожитку та боялися виходити на вулицю», - розповіла Тетяна.

За словами мера міста Пласи Єви Кантор, поліція проінформувала її про напад на жінок. Вона зазначила, що концентрація українських біженців у місті є однією з найвищих у регіоні, але серйозних конфліктів тут досі не було.