У Фінляндії буде складніше отримати громадянство

Новий уряд посилить міграційну політику.

У Фінляндії буде складніше отримати громадянство

Опублікована програма нового уряду Фінляндії передбачає істотне посилення міграційної політики. Цей розділ зайняв аж десять сторінок, пише yle.fi.

Мета нововведення – сприяти трудовій міграції та інтеграції до фінського суспільства, але при цьому обмежити прибуття біженців до Фінляндії.

Так, доступ до соціального забезпечення відрізнятиметься для постійних мешканців країни та іммігрантів. Мета нововведення полягає в тому, щоб ті, хто постійно проживає у Фінляндії, мали право на повне соціальне забезпечення, тоді як іммігранти отримували б обмежене соціальне забезпечення.

Статус біженця надаватиметься максимум на три роки. Після цього періоду необхідність міжнародного захисту має бути переглянута.

Для отримання постійної посвідки на проживання у майбутньому знадобиться шість років. Після чотирьох років проживання постійний посвідка на проживання може бути видана на підставі високого доходу (понад 40 000 євро на рік) або закінченої вищої освіти та досвіду роботи.

У майбутньому для отримання громадянства необхідно буде прожити в країні вісім років, а також скласти обов'язковий тест на громадянство та знання мови. Крім того, уряд має намір повернути вимоги до доходу під час подання заяви на отримання громадянства.