У Фінляндії у черзі на отримання громадянства зараз можна простояти кілька років

Ситуація не пов’язана з українцями.

У Фінляндії у черзі на отримання громадянства зараз можна простояти кілька років

У Фінляндії у черзі більше заяв на отримання громадянства, ніж будь-коли раніше, повідомляє Yle.

До Міграційної служби (Migri) щорічно звертаються понад 10 000 осіб із проханням про надання фінського громадянства. Однак у піковому 2021 подали приблизно на 4 000 заяв більше, тобто понад 14 000.

Зараз же заяв накопичилося 20 тисяч. Про це говорить Ганна Ліндстрем, керівник відділу з питань ВНЖ та громадянства Migri.

«Заяв зараз у черзі стільки, скільки зазвичай надходить за два роки. Це не означає, що на розгляд кожного клопотання буде потрібно два роки. Однак на розгляд деяких, на жаль, йде більше часу. У ряді випадків потрібне докладніше вивчення ситуації», - розповіла вона.

Ліндстрем каже, що мета відомства – наступного року перейти на річний термін розгляду заяв.

Зростання кількості заяв на громадянство багато в чому пояснюється великою кількістю біженців, які прибули до країни у 2015-2016 роках. Багато хто з них отримав дозвіл на проживання і прожив у Фінляндії досить довго, щоб подати на громадянство.

У той же час нестача робочої сили в Migri посилила черги.

Згідно з Ліндсрем, минулого і цього року відомство найняло нових людей для обробки заяв, також, по можливості, використовується автоматизація.

"Черги не пов'язані із в'їздом українців", - додає вона.

За даними Міграційної служби, розгляд заяви на ВНЖ чи громадянство йде однаковими темпами у всіх пунктах обслуговування.