У Фінляндії влада допоможе українцям, яких виселяють із центрів прийому біженців

Заради українців заплющать очі на правила.

У Фінляндії влада допоможе українцям, яких виселяють із центрів прийому біженців

У Фінляндії закривають частину центрів прийому біженців. Міграційне відомство наполягає, що потреба утримувати центри прийому знижується, оскільки потік українців, що тікають від війни, скоротився.

В результаті деякі українці мають переїхати до іншого міста або отримати нову квартиру у муніципалітеті. Подібна ситуація склалася у фінському Сіпоо, де під виселення потрапили дві родини. Їм обіцяє допомогти місцева влада, пише yle.fi.

За допомогою об'єднання "Українці Східної Уусімаа" українці подали заяву на реєстрацію в муніципалітеті, хоч перебували в країні близько восьми місяців. Вважається, що заяву можна подати лише після року постійного проживання.

Влада муніципалітету вирішила піти назустріч українцям. Глава регіону Мікаель Ґраннас прийняв рішення надати гарантії оренди тим, хто прожив у Фінляндії близько року та близький до отримання реєстрації у муніципалітеті.

– Для багатьох українців річниця проживання у Фінляндії настане у вересні, а це означає, що не вистачає лише одного-півтора місяців. Через це вони змушені переїхати, хоч їхні діти вже знайшли тут друзів, а сім'ї почали інтегруватися, – розповідає Ґраннас.