У Фінляндії хочуть запровадити окрему систему виплат для іноземців

Уряд у тому числі має намір припинити виплачувати іноземцям допомогу з догляду за дитиною вдома.

У Фінляндії хочуть запровадити окрему систему виплат для іноземців

Уряд Фінляндії має намір створити для іноземних жителів країни свою систему соціальної допомоги. Ця система відрізнятиметься від допомоги, яка виплачується людям, які давно живуть у Фінляндії. Така імміграційна політика вже давно ведеться, наприклад, у Данії, де соціальні виплати в повному розмірі належать лише тим, хто прожив у країні вісім років і більше. Такі самі критерії можуть бути запроваджені і у Фінляндії, пише yle.fi.

Реформа допомоги найбільше торкнеться іноземців, які прибувають у країну з гуманітарних причин, тобто приїжджають не для роботи.

Допомогу з догляду за дитиною вдома іммігранти отримуватимуть лише через кілька років проживання в країні. Так робиться, наприклад, у Норвегії.

В урядовій програмі також зазначено, що допомогу з безробіття та базову соціальну допомогу для іноземців замінять на інтеграційну допомогу, виплата якої включає зобов'язання з інтегрування.

Також допомога з безробіття включатиме мовну надбавку, яка виплачуватиметься тим, хто достатньою мірою володіє фінською або шведською мовою. На практиці це означає, що іммігранти, які погано знають мову, отримуватимуть допомогу меншого розміру.

Міністерства поки що узгоджують між собою різні заходи врегулювання допомоги, тому поки що неясно, наскільки сильно загалом реформи уряду позначаться на рівні допомоги іммігрантам.