У Гамбурзі заявляють про відсутність житла для біженців

При цьому є побоювання, що восени у місті доведеться розмістити до 50 тисяч людей.

У Гамбурзі заявляють про відсутність житла для біженців

Через приплив українських військових біженців та осіб, які шукають притулку, з інших країн, міська влада німецького Гамбурга застерігає від навантаження системи надання допомоги. "Ситуація набагато напруженіша, ніж влітку", - заявила в четвер сенатор із соціальних питань Мелані Леонхард. При цьому є побоювання, що восени у місті доведеться розмістити до 50 тисяч людей, пише FAZ.

Там зазначають, що в Україні налічується від шести до семи мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Коли настануть холоди, і ситуація стане складнішою, слід очікувати на подальшу імміграцію до Німеччини та інших європейських країн. Якщо наплив буде великим, то місто не впорається.

Загалом цього року до Гамбургу прибуло близько 43 000 біженців, у тому числі близько 38 000 із України. Досі близько 50 відсотків вдавалося розмістити у приватному житлі, але зараз це лише близько 30 відсотків. При цьому Гамбург уже кілька місяців не може перерозподілити українців в інші федеральні землі. У червні, липні та серпні до Гамбургу прибуло загалом 2000 військових біженців з України, і 1500 із них потрібно було десь розмістити. Крім того, у серпні до міста прибули близько 875 біженців з інших країн, 700 з яких потребували житла.

Коли почалося російське вторгнення в Україну, в Гамбурзі було близько 30 000 місць для розміщення біженців, з яких 27 500 місць було зайнято. Через війну було створено 13 000 додаткових місць, але зараз вони вже зайняті на 98 відсотків.

При пошуку житла влада знову звертається до закритих супермаркетів та спортивних залів. Як і у сезоні 2015/16, місцями вже встановлено намети.

Серед іншого у північному окрузі планується переобладнати комерційну нерухомість для проживання до 1000 біженців. Крім того, передбачається, що протягом жовтня буде введено в експлуатацію один із виставкових залів місткістю від 350 до 400 місць. Але проблема не лише із житлом. Це стосується і шкіл, і дитячих садків, і медичного обслуговування. Крім того, збільшується кількість неповнолітніх біженців без супроводу, які потребують особливої уваги.

Місцева влада говорить про необхідність обговорення проблеми з федеральним урядом. Там розраховують на підтримку Берліна. Лише ціни на енергію для громадського житла такого масштабу ляжуть серйозним навантаженням на міський бюджет, і Гамбург не зможе впоратися з цим поодинці.