- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У ЄС закликали продовжити тимчасовий захист біженців із України
Директива про тимчасовий захист для українських біженців спливає у березні, продовжити її потрібно вже зараз, зазначають правозахисники.
Правозахисна організація Pro Asyl, яка займається підтримкою претендентів на притулок у Німеччині, закликала Євросоюз якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист для українських біженців, термін дії якої спливає у березні 2024 року. Про це повідомляє газета Neue Osnabrücker Zeitung у вівторок, 22 серпня.
"Міністри внутрішніх справ ЄС повинні офіційно ухвалити це рішення якнайшвидше, щоб люди були у більшій безпеці, а влада могла підготуватися відповідним чином", - завили правозахисники, назвавши інший розвиток подій "абсурдом" на тлі війни, що триває.
З аналогічним закликом виступила Конференція німецьких міст, яка об'єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини. "Містам терміново необхідні гарантії того, що директива ЄС буде продовжена та створить юридичну визначеність щодо статусу проживання біженців із України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці", - заявив керуючий директор організації Хельмут Деді, який також закликав зробити систему розподілу фінансування між містами гнучкішою.
Глава найбільшого у Німеччині Імміграційного відомства в Берліні Енгельхард Мазанке також зазначив, що продовжити дію директиви необхідно, не чекаючи її закінчення в березні. "Українці, які живуть тут, хочуть знати це зараз. Це зрозуміло, тому що, наприклад, для отримання дозволу на житло, що субсидується, потрібен посвідка на проживання терміном на один рік", - сказав Мазанке.
Директива про тимчасовий захист для біженців з України була задіяна в ЄС через кілька днів після російського вторгнення до країни. Система була розроблена після війн на Балканах у 1990-х та на початку 2000-х. Її мета - не допустити перевантаження систем надання притулку при масовому припливі біженців на територію ЄС. Фактично люди, що тікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.
Директива діє до 4 березня 2024 року. Чергового автоматичного продовження вона не передбачає. Міністри внутрішніх справ країн ЄС мають проголосувати за це за пропозицію Єврокомісії.