У Європі хочуть зберегти українську мову та культуру

Упродовж року потрібно зібрати один мільйон голосів.

У Європі хочуть зберегти українську мову та культуру

Європейська комісія зареєструвала громадянську ініціативу, спрямовану на підтримку інтеграції біженців з України в країнах ЄС та збереження та розвиток української культури, мови, традицій та спадщини.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Європейська комісія зареєструвала громадянську ініціативу, спрямовану на підтримку інтеграції біженців з України в країнах ЄС та збереження і розвиток української культури, мови, традицій та спадщини.

"16 серпня Європейська комісія прийняла рішення про реєстрацію Європейської громадянської ініціативи під назвою "Збереження та розвиток української культури, освіти, мови та традицій у країнах ЄС", - йдеться у повідомленні.

У заяві ініціатори закликають Єврокомісію активізувати дії на підтримку інтеграції українських біженців в ЄС. 

"Також закликають Комісію запропонувати нове законодавство для збереження української культури, мови, традицій та спадщини, а також створити загальноєвропейську структуру інтеграційних центрів", - йдеться у пресрелізі.

Після реєстрації організатори мають шість місяців, щоб розпочати збір підписів. Якщо ця ініціатива протягом року отримає один мільйон голосів на підтримку принаймні з семи різних держав-членів, Єврокомісія муситиме відреагувати та вирішити, чи вживати заходів у відповідь на запит.

Європейська громадянська ініціатива була запроваджена Лісабонським договором як інструмент формування порядку денного в руках громадян. Офіційно вона була запущена у квітні 2012 року.