У Латвії не ухвалили рішення про продовження допомоги біженцям з України до кінця року

Депутати запросили звіт про допомогу, яку надають українським біженцям.

У Латвії не ухвалили рішення про продовження допомоги біженцям з України до кінця року

Комісія Сейму Латвії з оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції не підтримала пропозицію щодо продовження надання допомоги українським біженцям до кінця року. Натомість відповідні поправки щодо продовження для українських лікарів та хірургів дозволів на тимчасову роботу до двох років комісія передала до парламенту на терміновий розгляд, повідомляє Латвійське радіо 4.

Закон «Про підтримку цивільного населення України» передбачає, що підтримка у розміщенні на строк до 120 днів та надання харчування терміном до 30 днів для українських біженців надається до 1 липня 2023 року. Для низки категорій громадян, у тому числі пенсіонерів, вагітних жінок, людей з обмеженими можливостями, термін отримання підтримки не обмежений.

Комісія Сейму з питань оборони, внутрішніх справ та запобігання корупції, яка відповідає за внесення змін до закону, у понеділок 13 березня не підтримала пропозицію про продовження цього терміну до кінця року. Насамперед необхідно провести оцінку того, як надавалася допомога в останні місяці, заявили депутати.

Комісія прийняла рішення доручити Міністерству внутрішніх справ, яке відповідає за координацію допомоги, до 15 квітня підготувати звіт про допомогу, яка надається українським біженцям, а також підготувати необхідні поправки до закону.

Швидше за все, Сейму вдасться ухвалити поправки до закону за місяць до закінчення терміну, встановленого на даний момент у законі.

Водночас, комісія підтримала пропозиції, висунуті МОЗ — про продовження дозволу на тимчасову професійну діяльність у Латвії для лікарів та хірургів, які прибули з України, на строк до двох років. Сейм розгляне ці поправки до закону вже у четвер, 16 березня.