У Латвії збирають підписи за здобуття українцями латвійського громадянства

На порталі громадських ініціатив "Manabalss.lv" розпочався збір підписів за можливість набуття громадянства Латвії з одночасним збереженням громадянства України.

У Латвії збирають підписи за здобуття українцями латвійського громадянства

На порталі громадських ініціатив "Manabalss.lv" розпочався збір підписів за можливість набуття громадянства Латвії з одночасним збереженням громадянства України, пише bb.lv.

Як представник ініціативи заявлений Ріхард Фрейденфелдс. Він зазначає, що кілька мільйонів українців були змушені залишити свою країну через російське вторгнення, з них кілька десятків тисяч знайшли безпечний будинок у Латвії.

Бойові дії тривають вже більше року, і Латвія та її народ висловлюють щиру підтримку українському народові.

"Ми провели цей час разом у переживаннях, а також навчилися слухати інших людей та вникати у питання, які іноді нам видаються не настільки важливими, але вони надзвичайно актуальні для інших", - каже автор.

В ініціативі зазначено, що наразі українці хочуть називати Латвію своїм повноцінним домом. Тому йде збір підписів за можливість більш тісної інтеграції українців у латвійське суспільство, щоб "через кілька років вони мали змогу отримати латвійське громадянство шляхом натуралізації, зберігши при цьому українське громадянство".

Наразі стаття 12 закону про громадянство передбачає, що якщо латвійське громадянство отримує громадянин або громадянка держави-члена Європейського союзу, держави-члена Європейської асоціації вільної торгівлі, держави-члена Організації Північноатлантичного договору, громадянин Австралії, Бразилії, Нової Зеландії чи громадянин країни, з якою Латвія уклала договір про визнання подвійного громадянства, він чи вона має право зберегти громадянство відповідної країни.

Для того, щоб цей список громадян було розширено шляхом включення до нього громадян України, необхідно внести зміни до закону про громадянство, які дозволять громадянам України за бажання зберегти громадянство України після натуралізації у Латвії.

Автор ідеї наголошує: надавши можливість громадянам України, які проживають у Латвії, зберегти українське громадянство після натуралізації, латвійське суспільство отримає поповнення - лояльних країні та громадянам, які здадуть іспит з натуралізації, знатимуть історію та закони Латвії, а також культуру та мову.

Цей щонайменше п'ятирічний шлях до натуралізації мотивуватиме українців дедалі тісніше інтегруватись у латвійське суспільство, відкривати підприємства, створювати робочі місця, розвивати економічні відносини, збагачувати культуру та покращувати демографічну ситуацію в країні, бо це буде логічне продовження – отримати можливість бути у складі Латвії, не втрачаючи при цьому зв'язку з батьківщиною, переконаний автор.