У Молдові біженці з України тепер мають сплачувати дорожній збір за свої автомобілі

Постанова набула чинності з 10 січня.

У Молдові біженці з України тепер мають сплачувати дорожній збір за свої автомобілі

Усі власники транспортних засобів, не зареєстрованих в Республіці Молдова, які в'їжджають на територію країни або прямують транзитом, сплачуватимуть податок за користування дорогами (віньєтка). Постанова набула чинності з 10 січня.

Виняток зроблено для автомобілів дипломатичних представництв, а також транспортних засобів, водії яких під чам перетину кордону заявляють, що в'їжджають для продажу цього транспортного засобу.

За перший в'їзд автомобіля та причепа на територію РМ терміном на 180 днів оплачується віньєтка за 85 євро. За варіант «понад 180 днів» доведеться сплатити обов'язковий збір у розмірі 180 євро. Мінімальний термін перебування складає два тижні, за які доведеться заплатити близько 4 євро.

Раніше рішенням Комісії з надзвичайних ситуацій Молдови власників автомобілів з українською реєстрацією було звільнено від дорожнього збору в республіці. Термін дії розпорядження закінчився ще серпні, воно продовжено був. У цей період молдавська дорожня поліція вже почала штрафувати українських водіїв, які ігнорують обов'язковий дорожній збір.