- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У Німеччині різні землі сперечаються через небажання приймати більше біженців
У Берліні лише 440 місць для постійного розміщення біженців. Інші повинні розподілятися по різних регіонах. Але це відбувається не так швидко та активно, як хотілося б.
Німецька столиця, як і раніше, залишається найважливішим розподільчим пунктом у Німеччині для біженців з України. Берлін критикує неготовність інших федеральних земель оперативно приймати їх. Пункти у місті переповнені, а федеральні землі «гальмують» процес перерозподілу, пише Tagesschau .
У берлінських пунктах з прийому біженців можна спостерігати таку картину: сотні людей чекають на свою чергу на прийом, а потім на автобус. Поруч із ними їхні речі, часом величезні валізи.
У розподільчих пунктах перевіряють, хто з тих, хто прибув, може залишитися в Берліні (наприклад, тому що у них є родичі тут). Якщо підстав немає, мешканцям України пропонують житло в інших федеральних землях.
За даними влади, зараз у Берліні доступно лише близько 440 місць для розміщення. Тому новоприбулим доводиться довше залишатися у тимчасових прихистках, таких як ті, що у колишньому аеропорту Тегель. Спочатку люди перебували тут у середньому 24 години. Нині це два-три дні, іноді більше.
Там, де раніше продавалися квитки, співробітники тепер роздають одяг та туалетне приладдя. В індивідуальних виходах на посадку встановлено двоярусні ліжка зі свіжою білизною. Сірі перегородки забезпечують деяку конфіденційність.
Ночувати тут кілька днів цілком комфортно. Але цей притулок не призначений для постійного проживання.
На даний момент у реанімаційному відділенні однієї з лікарень вільно 1300 ліжок. Ще 900 розкладних ліжок доступні для екстрених випадків на вокзалі, наметі.
Берлін забив на сполох з приводу нестачі місць близько трьох тижнів тому. Земля Берлін-Бранденбург боїться залишитися на самоті. Декілька федеральних земель тимчасово вийшли із системи розподілу прохачів притулку. Це дуже ускладнює завдання.
В даний час вже не діє рівний розподіл по всіх землях. Він було припинений на прохання окремих регіонів. Зараз процес розподілу ґрунтується на так званому ключі Кенігштейна. Він розподіляє біженців у федеральні землі залежно від кількості мешканців та податкових надходжень.
З точки зору Федерального управління у справах міграції та біженців у Нюрнберзі, система працює. За словами представника, відхилень від алгоритму майже немає. Біженці розподіляються рівномірно та справедливо. Короткострокові відхилення рано чи пізно врівноважуються.
Але часто федеральні землі затримують розподіл. Наприклад, це трапляється через проблеми з онлайн-системами або через спалахи захворювань. Федеральні землі перебувають межі своїх можливостей. Зрештою, з початку нападу Росії на Україну Німеччина прийняла понад 900 тисяч людей.
Тож заклик про допомогу з Берліна, здається, викликає нерозуміння. Організації з допомоги біженцям намагаються впоратися із напливом самостійно. Наприклад, оперативній групі з державного управління вдається знаходити нове житло в місті майже «незвідки».