У Німеччині скоротять соціальні виплати біженцям

Вирішено видавати біженцям спеціальну картку для оплати послуг, що обмежить їхній доступ до готівки.

У Німеччині скоротять соціальні виплати біженцям

Федеральний центр та федеральні землі Німеччини після багатомісячних суперечок узгодили новий порядок розподілу витрат на розселення та утримання біженців. Під час засідання в Берліні в ніч на вівторок, 7 листопада, канцлер ФРН Олаф Шольц та глави земельних урядів домовилися, що з 2024 року федеральний центр виплачуватиме за кожного претендента притулку паушальну суму у розмірі 7500 євро на рік, пише dw.com.

Це означає, що обсяг фінансової участі центру надалі залежатиме від конкретної кількості біженців, які перебувають під державною опікою.

Соціальні виплати  претендентам на притулок будуть скорочені. Якщо досі шукачі мали право на отримання соціальної допомоги (Bürgergeld) після 18 місяців отримання урізаної допомоги, то тепер термін очікування збільшиться до 36 місяців.

Крім того, мігранти, які підлягають захисту, біженці з України і мігранти, з перебуванням яких на території ФРН Німеччина змушена миритися, через 36 місяців будуть у разі проживання в гуртожитках отримувати лише "ті виплати, які їм дійсно необхідні".

На зустрічі у Берліні також вирішено видавати біженцям спеціальну картку для оплати послуг, що обмежить їх доступ до готівки. З цією метою робоча група має до кінця січня розробити відповідну модель.

Уряд ФРН вважає, що вжиті заходи дозволять землям та комунам заощадити 1 млрд євро. Завдяки щорічним паушальним виплатам у розмірі 7500 євро на мігранта фінансовий тягар земель та комун наступного року зменшиться майже на 3,5 млрд євро.