У Німеччині схвалили спрощення умов працевлаштування біженців, зокрема й українців

З понад мільйона українців, які виїхали до Німеччини, працездатними є 52%.

У Німеччині схвалили спрощення умов працевлаштування біженців, зокрема й українців

Уряд Німеччини в середу, 1 листопада, схвалив зміни до законодавства про перебування іноземців у Німеччині, що спрощує працевлаштування особам, які у ФРН клопочуть про надання притулку або мають відстрочену депортацію, повідомляє DW.

Передбачається, що особам, яким відстрочили депортацію з Німеччини, має надаватися дозвіл на працевлаштування. Крім того, заборона на роботу для біженців, які перебувають у пунктах первинного прийому мігрантів, має бути скасована вже через шість місяців. Раніше вона діяла упродовж дев'яти місяців.

Як зазначає DW, у пакеті законодавчих змін, що полегшують доступ до ринку праці для біженців, розглядається також питання працевлаштування українців, які прибули до Німеччини після початку повномасштабного вторгнення РФ. Уряд пропонує кроки щодо прискорення інтеграції десятків тисяч українців на ринку праці. Для них послаблять вимоги щодо знання німецької мови та запропонують додаткове навчання.

За останніми даними, пише DW, із понад мільйона українців, які виїхали до Німеччини, рятуючись від війни, працездатними є 52%. З них зараз працевлаштовано 196,7 тис., але 42 тис. із них зайняті на роботах, які не передбачають сплати внесків на соціальне страхування.