У Німеччині українців бездоказово звинуватили у соціальному шахрайстві

Українці подають заяви на отримання допомоги, а потім повертаються до України?

У Німеччині українців бездоказово звинуватили у соціальному шахрайстві

Німецький політик Сахра Вагенкнехт звинувачує українських біженців у соціальному шахрайстві та як доказ вказує на своє рідне місто в Саарі. Однак там не відомо жодного подібного випадку, повідомляє ntv.de.

Це серйозне звинувачення Сахра Вагенкнехт висунула проти українських біженців кілька тижнів тому в інтерв'ю RTL/ntv. У своєму рідному місті Мерциг у Саарі вона начебто на власному досвіді переконалася, як українці подають заяви на отримання допомоги, а потім повертаються до України.

Однак дослідження, проведене в Мерцизі, показало, що звинувачення Вагенкнехта не поділяються місцевими жителями. 

Вагенкнехт заявила: "Якщо українці повертаються на батьківщину, фактично живуть там, а сюди приїжджають лише для того, щоб отримати допомогу, то це викликає великі сумніви". На запитання, чи відомі їй конкретні випадки, вона відповіла: "У моєму рідному місті цілі будинки були орендовані для українських біженців, і сусіди дивувалися, що там нікого немає". Однак вона не хотіла б "узагальнювати".

Під час бесід із представниками громадських організацій, місцевими помічниками біженців, представниками церкви та кількома місцевими політиками в Мерцизі з'ясувалося, що більшість із них здивовані коментарями Вагенкнехта. За їхніми словами, ніхто з опитаних RTL/ntv людей не знав про подібні події. У районі та у місті тема шахрайства українців не є предметом розмов.

Навіть у пішохідній зоні Мерцига не можна знайти нікого, хто б підтвердив твердження Вагенкнехт. Багато хто, навпаки, приємно здивований появою українських біженців у їхньому місті. Чи то фруктова лавка, булочна чи магазин канцтоварів – у багатьох місцях українці є бажаними покупцями та гостями.

Зазначимо, що одержувачі допомоги у Німеччині мають бути доступними для центру зайнятості. Без поважної причини дозволяється бути відсутнім до трьох тижнів, але для цього необхідно звернутися до центру зайнятості. В іншому випадку допомоги позбавляють.