У Німеччині хочуть обмежити виплати для біженців з України

Біженці з України, які вперше приїхали до Німеччини, більше не повинні отримувати негайні ті ж пільги, що й громадяни країни.

У Німеччині хочуть обмежити виплати для біженців з України

Представники округів Німеччини закликають до скорочення допомоги для майбутніх українських біженців. Таку заяву зробив голова окружної ради Райнхард Загер, наголосивши, що Вищий комітет 294 німецьких округів уже погодив цю позицію, повідомляє Welt.de.

«Біженці з України, які вперше приїхали до Німеччини, більше не повинні отримувати негайніо ті ж пільги, що й громадяни країни, а натомість мають отримувати пільги відповідно до Закону про пільги для осіб, які шукають притулку», – заявив Загер.

Він нагадав, що окружна рада вже кілька місяців попереджає про перевантаження через зростаючу кількість біженців, а також виступає за перехід від грошової допомоги до пільг у натуральній формі для прохачів притулку та запровадження вимоги працювати для біженців.

Представник Pro Asyl щодо політики щодо біженців Тарек Алаовс вважає цю вимогу нереалістичною: «Це призведе до створення двокласного суспільства серед українських біженців та суперечить будь-якій юридичній рівності. Усі біженці з України набули однакового статусу захисту, оскільки вони втекли з тих самих причин. Не може бути жодного крайнього терміну, який це змінить», – сказав він, зазначивши, що ця вимога є не чим іншим, як політичним кроком за рахунок біженців.

Експерт із міграції Герберт Брюкер вважає, що рівень пільг для шукачів притулку не може бути змінений довільно. «Конституційний суд передбачає, що прожитковий мінімум має бути гарантованим», – зазначив він.