У поліції чеського міста почали працювати українські асистенти

Четверо українців допомагатимуть поліції вирішувати різноманітні ситуації й запобігати злочинності.

У поліції чеського міста почали працювати українські асистенти

У муніципальній поліції промислового центру Плзень на південному заході Чехії почали роботу четверо нових асистентів українського походження. Їхнє завдання — запобігання злочинності серед українських громадян, які проживають і працюють у Плзні. Про це повідомляє плзеньська міська поліція.

У Плзні тривалий час працюють тисячі українців, інші прибули до міста після російського вторгнення в Україну. Місто хоче, щоб українські асистенти сприяли зменшенню порушень громадського порядку та підвищенню почуття безпеки мешканців міста Плзень. Вони також повинні діяти превентивно та сприяти зменшенню кількості скоєних правопорушень та злочинів.

Метою програми, на яку місто отримало дотацію від Міністерства внутрішніх справ у розмірі 1,065 мільйона крон, є допомога людям, які рятуються від війни, які знайшли тимчасовий прихисток у Плзені та не вміють зорієнтуватися у новому середовищі. Вони також допомагатимуть подолати мовний бар’єр під час ознайомлення із законами та постановами міста або під час встановлення контакту з місцевою владою та постачальниками соціальних послуг. Також асистенти мають допомагати державній та міській поліції з проблемами, які виникатимуть в українців або серед них.