У Празі десятки тисяч людей знову вийшли на вулицю із проросійськими гаслами

З трибуни прозвучала вимога провести в Чехії національний референдум щодо прямих переговорів з Росією щодо купівлі дешевого газу.

У Празі десятки тисяч людей знову вийшли на вулицю із проросійськими гаслами

Вдень у середу, 28 вересня, у центрі Праги відбувся другий за рахунком мітинг «Чехія на першому місці». На нього зібралися  десятки тисяч людей.

Демонстранти майже повністю заповнили Вацлавську площу.

Вони вимагали відставки чинного кабміну, зниження цін на електроенергію та газ шляхом укладання прямих контрактів з постачальниками (насамперед із Росією), від'їзду всіх українських біженців після закінчення війни, військово-політичного нейтралітету, звільнення чеської промисловості від залежності від іноземних компаній, а також прийняття інших заходів, спрямованих на подолання кризи та пріоритетну допомогу чеським громадянам.

Крім того, з трибуни прозвучала вимога провести в Чехії національний референдум щодо прямих переговорів з Росією щодо купівлі дешевого газу.

Аналогічні демонстрації сьогодні відбулися і в інших містах Чехії. Там вони зібрали сотні людей.

Наступні масові акції протесту проти чинного уряду організатори планують провести за місяць – 28 жовтня.

Нагадаємо, вперше мітинг "Чехія на першому місці" відбувся в центрі Праги 3 вересня і несподівано для всіх зібрав 70 тис. учасників. Глава чеського уряду Петро Фіала тоді назвав організаторів демонстрації "членами російської п'ятої колони".