У РФ українського біженця засудили до трьох років колонії за повідомлення у телеграм-чаті

Хлопець виїхав із міста Рубіжне Луганської області до Росії у березні 2022 року.

У РФ українського біженця засудили до трьох років колонії за повідомлення у телеграм-чаті

Другий Західний окружний військовий суд РФ засудив до трьох років колонії загального режиму 22-річного українського біженця Прохора Нежмайкова у справі про заклики до тероризму (частина 2 статті 205.2 КК РФ) через повідомлення у телеграм-чаті з критикою війни та керівництва Росії. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Йому також заборонили створювати облікові записи у соцмережах протягом двох років.

Нежмайкова затримали на початку березня у місті Володимирі, де він тимчасово проживав. За версією слідства, у листопаді 2022 року хлопець нібито розмістив у телеграм-чаті низку коментарів, які, на думку слідства, кваліфікувалися як "заклики до тероризму".

У його коментарі, за даними слідства, були такі фрази: "Я говорю, що в Росії імперські замашки... вічно вони когось зжерти хочуть", "Просто знищуєте мою країну", "Скільки вбитих чоловіків і братів у зв'язку з цими конфліктами, якби ви не лізли в Україну, все було б нормально, були б сусідами", "Скажи спасибі дядькові Володьці, завдяки якому у мене немає дома, освіти та всього іншого", "З Путіним ми домовлятися не будемо… скидайте його, і тоді вперед”.

Нежмайков виїхав із міста Рубіжне Луганської області до Росії у березні 2022 року. На той час у місті йшли активні бойові дії, тому чоловік вирішив вирушити до Володимирської області, де на той момент на нього чекали мама та старший брат. Молодій людині видали свідоцтво про надання тимчасового притулку на території Росії.