У США деякі українці залишилися без пільг

Американський уряд не ухвалив річний бюджет на наступний фінансовий рік.

У США деякі українці залишилися без пільг

Українцям, які приїхали після 30 вересня 2023 року, призупинять видачу бенефітів. Про це стало відомо з офіційного листа Офісу адміністрації у справах дітей та сім'ї Департаменту охорони здоров'я та соціальних служб США.

Office of Refugee Resettlement випустив офіційний лист, у якому йдеться, що українці, які приїхали за програмою Uniting for Ukraine, більше не мають права на пільги біженців, якщо вони приїдуть до США, починаючи з 1 жовтня. Це сталося через те, що американський уряд не ухвалив річний бюджет на наступний фінансовий рік, а лише тимчасовий – на півтора місяці.

Для українців, які приїхали гуманітарним паролем до 30 вересня 2023 року, американський уряд надавав набір пільг і допомоги. Але з цього місяця ця допомога не передбачена.

“Українці, які отримали гуманітарний пароль у США в період з 24 лютого 2022 року по 30 вересня 2023 року, мають право подати заяву на отримання основних пільг, допомогу в переселенні та інші пільги, що надаються біженцям (за винятком основної програми переселення, що зазвичай називається Програмою прийому та розміщення Державного департаменту) до закінчення терміну дії пароля. Подружжя цих осіб або неодружені/заміжні діти до 21 року, які отримали гуманітарний пароль у США після 30 вересня 2023 року, також мають право подати заяву на отримання цих пільг”, – йдеться на офіційному сайті Офісу адміністрації у справах дітей та сім'ї. 

Тобто ті, хто прибуває за програмою U4U, залишаться без соціальної допомоги. Але є винятки. До них належать найближчі члени сім'ї тих, хто приїхав за гуманітарним паролем раніше.