- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У Швеції найнесприятливіші умови для українських біженців серед усіх скандинавських країн
Українці зі статусом біженця не можуть розраховувати на медичну допомогу.
У Швеції добова допомога для українських біженців найнижча серед інших країн Північної Європи, повідомляє телеканал SVT. Крім того, українці зі статусом біженця не можуть розраховувати на медичну допомогу. Проте саме до Швеції найчастіше приїжджають біженці з України порівняно із сусідніми країнами.
За даними нещодавнього звіту Ради міністрів Північних країн Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, існують великі відмінності в умовах, в яких перебувають українські біженці в країнах Північної Європи, і за низкою показників Швеція виявилася позаду всіх. "Коли ми впроваджували директиву про масову міграцію, ми сподівалися, що вона діятиме протягом більш короткого терміну", - сказала міністр з питань міграції Швеції Марія Мальмер Стенергард телеканалу SVT.
З 24 лютого до 1 листопада включно понад 158 200 українців звернулися за допомогою до однієї зі скандинавських країн. Найбільше звернень із клопотаннями про визнання біженцями отримала Швеція у кількості 47 тис., і найменше — Ісландія, куди звернулися 1700 осіб. Загальний висновок звіту у тому, що північні країни досі успішно справлялися з кризою біженців. Проте існують великі відмінності в умовах, у яких перебувають біженці в кожній окремій країні, і в деяких відносинах умови у Швеції виявилися найгіршими, пише SVT.
Швеція виплачує біженцям найнижчі добові та, на відміну від інших країн, не надає їм повного доступу до медичних послуг. Швеція також не пропонує вступних програм або курсів з навчання мови, як це роблять Данія, Норвегія та Фінляндія. «Якщо так триватиме дуже довго, то, зрозуміло, доведеться переглядати умови. Але я хочу наголосити, що насправді докладається багато зусиль для того, щоб українці влилися у суспільство та на ринок праці», — заявив міністр телеканалу.
Проте, на думку Стенергард, наразі немає передумов для перегляду умов утримання біженців у зв'язку з тим, що дію директиви про масову міграцію було продовжено на рік. За словами чиновника, умови можуть переглянути, якщо війна в Україні затягнеться надовго. Як повідомляється, українські біженці, які проживають у Швеції більше року, не можуть отримати швидку медичну допомогу, якщо це не екстрена ситуація, однак у сусідніх країнах вони мають на неї право, резюмує SVT.