- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У Швейцарії виступили за покращення становища біженців з України
Швейцарська благодійна організація «Карітас» вирішила підбити підсумки надання допомоги біженцям. На її думку, загальні результати виглядають позитивно, але меж досконалості немає.
Через рік після початку військової агресії проти України притулок та захист у Швейцарії знайшли близько 75 000 громадян України. Отримуючи спеціальний дозвіл на проживання категорії S вони мають право жити в країні і працювати тут. Благодійна католицька організація «Карітас» вирішила підбити попередні підсумки сумної річниці. На її думку загальний підсумок виглядає позитивно, але меж досконалості зрозуміло немає.
Наприклад, особи з ВНЖ категорії S повинні отримати звичайну швейцарську посвідку на проживання категорії B вже через два роки — і це, переконані в «Карітасі», є єдиним способом прискорити загальну професійну та соціальну інтеграцію біженців, більшу частину яких складають жінки та діти. Про це йдеться у заяві цієї організації, опублікованій у середу 22 лютого. ВНЖ категорії S є документом особливого міграційного статусу, розробленого у Швейцарії в середині 1990-х років після аналізу підсумків та досвіду війни у колишній Югославії.
Цей статус дозволяє, минаючи звичайні та відносно довгі процедури розгляду клопотань про надання статусу біженця, приймати в країні одразу великі групи мігрантів, життя та здоров'я яких наражаються на безпосередню загрозу на батьківщині. Зараз українські біженці з ВНЖ категорії S отримують у Швейцарії цей тимчасовий дозвіл на проживання терміном на один рік, з можливістю продовження, причому цей ВНЖ може тепер продовжуватися весь час, доки триває війна. Біженці мають право на житло, соціальну допомогу та медичне обслуговування.
Вони також можуть шукати та знаходити роботу та привозити до Швейцарії свої сім'ї. Діти можуть відвідувати школу. Організація «Карітас» схвалює такого роду свободи, особливо у частині праці та зайнятості. "Той факт, що вже цілих 15% українських біженців працездатного віку знайшли собі роботу після прибуття до Швейцарії, є дуже позитивною ситуацією, у виграші виявляються всі", - йдеться у заяві організації .
Проте серйозною проблемою залишається мовний бар'єр, тому досі існує гостра потреба у лінгвістичній підтримці біженців та допомоги їм у плані пошуку роботи.