- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У світі кількість біженців та внутрішніх переселенців у 2022 році перевищила 100 мільйонів осіб
Це рекордна позначка.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну поряд із конфліктами в інших регіонах та кліматичними потрясіннями призвело до того, що минулого року кількість біженців та внутрішніх переселенців досягла рекордної позначки. Про це повідомляється у щорічній доповіді Управління ООН у справах біженців (УВКБ), присвяченій вимушеному переміщенню населення.
У звіті йдеться, що до кінця 2022 року у світі налічувалося 108,4 мільйона людей, переміщених внаслідок воєн, переслідувань, насильства, порушень прав людини чи стихійного лиха. Це на 19,1 мільйона людей більше, ніж роком раніше. Причому зростання числа біженців було рекордним, зазначають в УВКБ.
У висхідній траєкторії вимушеного переміщення людей поки немає ознак уповільнення, оскільки спалах конфлікту в Судані призвів до нового витку переселень. За попередніми оцінками, до травня 2023 року кількість біженців та внутрішніх переселенців становила вже 110 мільйонів осіб.
Серед вимушених переселенців 35,3 мільйона були біженцями, які у пошуках безпеки перетнули міжнародні кордони, 62,5 мільйона осіб (58 відсотків) – це внутрішні переселенці, які перемістилися до інших районів у межах своїх країн.
Війна в Україні стала основною причиною переміщення населення у 2022 році. Число біженців з України збільшилося з 27,3 тисячі (станом на кінець 2021 року) до 5,7 мільйонів (станом на кінець 2022 року). Це наймасштабніший відтік біженців із часів Другої світової війни.
Дані доповіді також підтвердили, що країни з низьким та середнім рівнем доходів, як і раніше, приймають більше переміщених осіб, ніж багаті держави. При цьому у 46 найменш розвинених країнах світу перебуває понад 20 відсотків усіх біженців.