У тих, хто навчався на непідконтрольних територіях, буде можливість отримати українські документи

Результати їхнього навчання тепер будуть визнані, але для цього їм доведеться пройти атестацію.

У тих, хто навчався на непідконтрольних територіях, буде можливість отримати українські документи

Верховна Рада України ухвалила закон про визнання освіти, здобутої на окупованих землях (АРК Крим, а також частини Донецької, Луганської (понад 95 %), Херсонської та Запорізької областей), повідомив у своєму ТГ-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Парламентарій пише, що його колеги по ВРУ підтримали у другому читанні закон про визнання результатів навчання громадян України, які проживають на окупованій території. За проєкт закону № 9591 проголосували 264 народні депутати, що склало необхідну для його ухвалення більшість.

Документ передбачає, що українці, які проживають на ТОТ, матимуть право на здобуття або продовження здобуття освіти на території інших регіонів України за рахунок держбюджету. Результати їхнього навчання тепер будуть визнані, але для цього їм доведеться проходити атестацію.

Як кажуть парламентарії, ця ініціатива спрямована на забезпечення безперешкодного здійснення права громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, а також на продовження їхньої освіти.

"Тепер люди, які завершили навчання на окупованих територіях, зможуть підтвердити свої знання й отримати українські освітні документи", - підкреслюють депутати Ради.