У Варшаві зараз перебуває понад 100 тисяч українських біженців, 289 там народилися

Для допомоги біженцям з України польська столиця отримала з державного бюджету 280 мільйонів злотих. 

У Варшаві зараз перебуває понад 100 тисяч українських біженців, 289 там народилися

Варшавські чиновники підбили підсумки поточних витрат на допомогу біженцям з України. Так, для українських дітей було організовано підготовчі школи, а також надавалася допомога помічників учителів. Біженці користуються медичними послугами.

Для допомоги біженцям з України польська столиця отримала з державного бюджету 280 мільйонів злотих. 218 мільйонів злотих пішло на виплату "40+", повідомляє ukrayina.pl. Місто витратило 51 мільйон злотих зі свого бюджету. Ці дані оприлюднив у четвер на засіданні Варшавської ради голова служби безпеки Міхал Домарадзький.

Він визнав, що хоча найближчим часом можна очікувати зростання кількості біженців, наразі воно є більш-менш постійним. До столиці приїжджає стільки ж людей з України, скільки й виїжджає з неї.

Мер Рафал Тшасковський зазначив, що з початку війни Варшава прийняла близько 300 тисяч біженців з України. Він підкреслив, що у зв'язку з атаками Росії на критичну інфраструктуру в Україні "можна очікувати ще одну хвилю біженців".

"За нашими оцінками, сьогодні у Варшаві залишається понад 100 тисяч біженців з України. Ці оцінки відрізняються, дехто говорить про 149 тисяч", – сказав він і пояснив, що оцінити це нелегко, тому що частина українців повертається в Україну, а потім повертається до Варшави. "Одне не викликає сумнівів. Послугами нашого міста користується набагато більше українців, тому що на околицях їх також багато", – зазначив Тшасковський.

Найважливішими цифрами, пов’язаними з допомогою українським біженцям у Варшаві, за даними мерії, є:

  • 289 – стільки українських дітей народилося в столичних лікарнях; 
  • 36 000 – стільком людям було надано медичну допомогу в міських лікарнях і клініках; 
  • 151 000 – стільки номерів PESEL видано українцям у Варшаві. "Ця цифра продовжує зростати, зараз цим займаються районні відділи", – сказав Домарадзький. 
  • 18 000 – приблизно стільки українських дітей відвідують школи та дитсадки у Варшаві.

Міхал Домарадзький також додав, у 72 школах столиці працюють підготовчі відділення, з дітьми біженцями працюють 300 асистентів вчителів, у тісній співпраці з ЮНІСЕФ реалізується 26 проектів у сфері культурної допомоги, освіти та вивчення польської мови.