У Великій Британії подають позов до ПВК Вагнера від імені українців

Британська юридична фірма McCue Jury & Partners подає позов до Євгена Пригожина та "вагнерівців" від імені українців, які постраждали від війни.

У Великій Британії подають позов до ПВК Вагнера від імені українців

Британська юридична фірма McCue Jury & Partners подає позов до російського бізнесмена Євгена Пригожина та заснованої ним приватної військової компанії (ПВК) Вагнера від імені українців, які постраждали від війни. Про це йдеться у заяві, опублікованій у вівторок, 1 листопада, на сайті організації.

У фірмі повідомили, що діють у рамках "ширшої правової кампанії громадянського суспільства з коаліцією провідних світових експертів". У заяві зазначається, що юристи направили попередження на адресу Пригожина та ПВК Вагнера.

У компанії вказали на "змову між Пригожиним, ПВК Вагнера та військовою машиною Путіна з метою залякування українського народу". "Ми вважаємо, що це перший випадок в історії, коли на приватну військову компанію подають до суду за тероризм, а також за змову з державою-скарбником, державою-ізгоєм з метою незаконної війни", - пояснили в McCue Jury & Partners.

Юридична фірма вказала, що її попросили надати докази в рамках розгляду парламентського комітету з міжнародних справ, що стосується ЧВК Вагнера та інших приватних посередницьких військових компаній. "Постраждалі українці зробили перший крок до розгляду Високим судом справи проти ПВК Вагнера, вимагаючи притягнення її до відповідальності та відшкодування збитків", - наголошується у заяві. Передбачається, що справа буде профінансована у рамках краудфандингу.

Юристи вважають, що цей випадок може змінити ставлення у світі до використання подібних організацій як посередників режимів, "які намагаються відмежуватися і сховатися від своїх міжнародних злочинів".

Найманців із ПВК Вагнера багато років підозрюють у прихованій участі у різних збройних конфліктах на боці Кремля.

Євген Пригожин, якого вважають тісно пов'язаним із президентом РФ Володимиром Путіним, наприкінці вересня визнав, що є засновником ПВК Вагнера.