У Великій Британії пом'якшили правила реєстрації автомобілів українців

Зміна правил з'явилася надто пізно, вважають учасники соціальної кампанії.

У Великій Британії пом'якшили правила реєстрації автомобілів українців

Британські міністри скасували обов'язкову реєстрацію автомобілів українських біженців: тепер українцям, які мешкають на британських островах, можна не реєструвати транспорт протягом трьох років, раніше такий період складав півроку. Про це   повідомляє ВВС.

Деякі автомобілі мали проходити дорогий ремонт, щоб відповідати британським правилам.

Активіст Балджіт Ніджхар сказав, що біженці заслуговують на поблажку. Міністерство транспорту Великобританії (DfT), у свою чергу, говорить про те, що для розгляду цього питання потрібен час.

Ніжхар приймає біженців у Лондоні та веде веб-сайт підтримки для українців. За її словами, зміни у правилах для автомобілів, що з'явилися 18 липня, її здивували.

"Українці, сім'ї, які їх приймають, і депутати в останній рік ставили питання про те, чому на них не поширюються ті ж правила, що і для іноземних студентів та робітників", - зазначила вона.

Британка також сказала, що вітала зміни у правилах, але уточнила, що це було зроблено надто пізно для багатьох українців, яким довелося без необхідності замінювати автомобільні деталі та оформлювати страхові поліси на тисячі фунтів стерлінгів. Багатьом довелося повертатись до України, щоб залишити там автомобілі, які не відповідали правилам.

Колишня представниця парламенту Дейм Аннет Брук розповіла, що її українська гостя була змушена купити нову машину.

Учасник громадської кампанії Філ Палфрі розповів про біженку, яка повернулася своєю машиною до України, щоб не платити штраф у розмірі 3000 фунтів стерлінгів (3500 євро).

Якби це правило з'явилося раніше, їй не довелося б здійснювати ризиковану подорож.