Українці масово залишають державне житло в Ірландії

Кількість українських біженців у державних установах розміщення різко скоротилася.

Українці масово залишають державне житло в Ірландії

Число українських біженців, які мешкають у державному житлі в Ірландії, з початку року скоротилося більш ніж на 13 тисяч осіб, повідомляє Irish Mirror.

Наприкінці минулого року уряд Ірландії оголосив, що скорочує тривалість перебування у наданому державою житлі до 90 днів. Цього тижня виповнилося 90 днів із моменту запровадження такого плану. У країні також скоротили щотижневу допомогу, яка виплачується біженцям, з 232 євро на тиждень до 38,80 євро.

Нові дані, підтверджені міністром інтеграції Ірландії Родеріком О'Горманом, показують, що кількість українських біженців у державних установах розміщення різко скоротилася.

На 31 травня у такому житлі перебували 45 330 українців. Наприкінці січня їх було 58 392, тобто скорочення становило 13 062 особи (22 відсотки).

Це найменша кількість українців у державних об'єктах розміщення з 31 січня 2023 року, коли в них мешкали 49 624 особи. Число розміщених українських біженців минулого року зростало майже щомісяця, сягнувши піку у 58 605 осіб у грудні.

Цього року їхнє число, навпаки, значно скорочувалося щомісяця.

Джерело в уряді повідомило Irish Mirror, що "меседж, очевидно, працює" і що скорочення кількості людей, які проживають у держжитлі, пов'язане з рішенням уряду скоротити виплати.