Українці у Литві стикаються з проблемами житла та мовного бар'єру

При цьому українці не відчувають дискримінації.

Українці у Литві стикаються з проблемами житла та мовного бар'єру

Українські біженці у Литві стикаються із проблемами житла, мовного бар'єру та працевлаштування, йдеться у дослідженні, проведеному на замовлення Департаменту у справах національних меншин Литви.

Найбільшими проблемами для військових біженців з України є житлова проблема (28,2%), мовний бар'єр (20,3%), проблеми з працевлаштуванням (14,4%), матеріальні труднощі (12,9%) та морально-психологічні проблеми (11,9%).

Також українці в Литві стикаються з проблемами пошуку медичних послуг, шкіл, дитячих садків, відсутністю інформації.

Дослідження також показало, що понад 40 % мешканців Литви повністю згодні із твердженням, що Литва має прийняти якнайбільше біженців з України та має їм допомогти.

"Литовське суспільство дуже сильно підтримує нашу точку зору про те, що ми маємо прийняти якнайбільше біженців з України", - заявила на прес-конференції в четвер глава Департаменту у справах національних меншин Віда Монтвідайте.

При цьому 87,6% українців наголосили, що у Литві вони не стикалися з дискримінацією чи образами за національною чи мовною ознакою, і більшість українців також вважають, що литовці ставляться до них прихильно.

54,5% українців заявили, що їхні знання литовської мови є мінімальними, а 38,1% стверджували, що не знають мови.

Українці, які приїхали до Литви, найбільш високо оцінили турботу та почуття захищеності, надані пільги, підтримку та соціальну допомогу, житло, роботу, можливість навчатися та посвідку на проживання.

64% українців відчувають потребу належати до української громади Литви – 12,9% вже беруть участь у громадській діяльності, а 26,2% хотіли б належати/брати участь. 24,9% відповіли, що хотіли б, але їм не вистачає інформації/можливостей.

68,8% опитаних українців цікавлять суспільні процеси в Україні. Також більшість (75,2%) респондентів підтримують соціальні зв'язки з Україною та спілкуються із родичами, друзями, знайомими, а у 6,4% військових біженців інтерес до цього знизився.

72,3% респондентів хотіли б брати участь у виборах президента України та Верховної Ради України, перебуваючи за кордоном.

В ході дослідження було опитано 1003 дорослих мешканців Литви та 202 дорослих військових біженця з України. Його з лютого до квітня проводила компанія ринкових та соціологічних досліджень Vilmorus.