Українці у Литві тепер працюють за новими правилами

У кого немає тимчасового захисту, потрібно отримувати дозвіл на проживання.

Українці у Литві тепер працюють за новими правилами

З неділі громадяни України без тимчасового захисту зможуть працювати у Литві лише після отримання посвідки на проживання.

Досі іноземці, які перебувають на обліку в Департаменті міграції та не мали можливості повернутися до України й не мали права на тимчасовий захист, звільнялися від обов'язку отримання дозволу на роботу, якщо вони відповідали певним виняткам.

Вони поширювалися на іноземців, які скористалися безвізовим режимом або мали шенгенську візу, а також тих, у кого національні візи були видані на підставі непередбачених обставин. Виняток також поширювався на іноземців, які подали заяви про видачу посвідки на проживання на підставі роботи, висококваліфікованої роботи або на гуманітарних підставах.

З 1 вересня пільговий період закінчується у всіх випадках, за винятком висококваліфікованих працівників.

За інформацією Департаменту міграції, це означає, що іноземець, який не має права на тимчасовий захист, але не може повернутися до України через війну, звернувшись за дозволом на тимчасове проживання з трудових чи гуманітарних підстав, отримує право на роботу не з дня подачі заяви, а з дня отримання посвідки на проживання.

Ці зміни не стосуватимуться біженців війни в Україні, які користуються у Литві механізмом тимчасового захисту, запровадженим Євросоюзом. Департамент міграції видає їм цифрові посвідки на проживання.

Військові біженці, які знову прибули до Литви, як і раніше, можуть влаштуватися на роботу відразу після подання заяви про видачу дозволу на тимчасове проживання до Департаменту міграції на підставі тимчасового захисту.