Українців не торкнеться посилення міграційної політики у Фінляндії

Призначений у вівторок новий уряд наполовину скоротить квоту на прийом біженців.

Українців не торкнеться посилення міграційної політики у Фінляндії

Новий уряд Фінляндії і в майбутньому підтримуватиме біженців із найближчих регіонів, особливо українців. Про це заявила міністр внутрішніх справ Марі Рантанен. Водночас, вона попереджає про розворот на 180 градусів в імміграційній політиці. За її словами, обрана Фінляндією лінія щодо прийому біженців була найм'якшою у Північних країнах і рано чи пізно призвела б до інтеграційних проблем, які можна спостерігати у Швеції. Також в інших Північних країнах міграційна політика посилюється.

- Умови, на яких можна буде потрапити до Фінляндії, перебувати і залишатися тут, будуть жорсткішими, - заявила Рантанен в інтерв'ю Yle.

Одна зі змін, які має намір запровадити новий уряд, це збільшити кількість депортацій людей, які отримали негативне рішення щодо надання притулку у Фінляндії. За словами Рантанен, влада останніми роками часто нехтувала і без того не особливо суворими правилами примусового повернення на батьківщину.

Число депортацій суттєво зменшилося після міграційної кризи 2015 року.

Мета нового уряду – домогтися того, щоб до Фінляндії прибувало якнайменше біженців. На відміну від пандемійних 2020-2021, останнім часом до Фінляндії прагнуло потрапити близько 5000 людей щорічно.

У зв'язку з економічними причинами уряд знизить квоту на прийом біженців наполовину, нова квота становитиме 500 осіб. Тим часом уряд не має наміру запроваджувати обмеження, пов'язані з релігією. У той же час Рантанен заявляє, що християни, яких пригнічують на батьківщині, а також, наприклад, єзиди, які проживають переважно в Іраку та Сирії, завжди знайдуть притулок у Фінляндії.

- Біженців дуже багато різних. Спроби бути добрими для всіх і приймати якнайбільше людей нерозумні, – заявляє міністр.