Українцям можна в'їжджати в Росію за паспортами зі строком дії, що минув

Візи громадянам України, які в'їжджають на територію РФ, як і раніше, не потрібні.

Українцям можна в'їжджати в Росію за паспортами зі строком дії, що минув

Російський президент Володимир Путін підписав указ про порядок в'їзду та виїзду з Росії громадян України. Він набуде чинності 1 січня 2023 року, коли припинить дію Угода між урядами РФ та України про безвізові поїздки громадян двох країн від 16 січня 1997 року.

Згідно з документом, українці зможуть при перетині кордону з Росією пред'являти внутрішній або закордонний паспорт, у тому числі зі строком дії, що минув. Візи громадянам України, які в'їжджають на територію РФ, як і раніше, не потрібні.

Україна запровадила візовий режим для російських громадян із 1 липня минулого року. До цього Київ поступово посилював правила в'їзду для росіян — з моменту анексії Криму та початку війни на Донбасі 2014 року.

Нині між територією Росії та України діє один прикордонний перехід. Про відкриття роботи КПП на кордоні між Білгородською областю РФ та Сумською областю повідомлялося 6 серпня. Він працює лише на в'їзд до України та пропускає українських громадян навіть без паспорта — таким чином, надаючи їм можливість повернутись з окупованих територій.