Українцям в Ірландії доведеться платити за проживання

Також уряд розглядає можливість зміни соціальної допомоги.

Українцям в Ірландії доведеться платити за проживання

Уряд Ірландії сподівається до кінця цього року вжити заходів, які змусять українських біженців платити за проживання та зміниту розмір соціальної допомоги. Про це пише   Irish Times із посиланням на слова прем'єр-міністра країни Лео Варадкара.

Обидва заходи, за його словами, будуть запроваджені одночасно і повинні сприяти уповільненню притоку біженців, щоб упоратися з «дефіцитом житла». "У нас немає житла, ми використовуємо намети, контейнери", - сказав він. Політик вказав на досвід інших країн, які не пропонують необмежене безкоштовне проживання, яке надає держава.

Варадкар також зазначив, що уряд розглядає можливість зміни соціальної допомоги, щоб спонукати більше українців влаштовуватися на роботу. За його даними, в Ірландії розмістили понад 100 000 людей за останні два роки. З них лише 14 000 працевлаштованих.

Раніше у газеті Irish Examiner повідомлялося, що уряд Ірландії розглядає можливість обмежити трьома місяцями термін перебування українських біженців у державному житлі. Після цього їм доведеться шукати житло самостійно.

За оцінками міністерства фінансів країни, зазначало Reuters, витрати на забезпечення житлом та допомогою українських біженців у 2024 р. зростуть до 2,5 млрд євро ($2,65 млрд), що становить майже половину додаткових витрат, що виділяються всім відомствам наступного року.

Рішення про запровадження тимчасових обмежень на проживання було ухвалено, щоб привести пропозицію Ірландії у відповідність до інших країн ЄС. Наприклад, у Чехії українські біженці мають право на проживання у державному житлі максимум 150 днів. У Польщі ті, хто провів понад 120 днів у наданому житлі, мають сплатити 50% вартості, а через 180 днів цей показник зростає до 75%, уточнює видання.