Українські біженці не хочуть працювати у Молдові

Ті, хто хотів працювати, вже поїхали до Німеччини, Франції, Бельгії.

Українські біженці не хочуть працювати у Молдові

Національне агентство зайнятості населення Молдови повідомляє, що 1131 громадянина України працевлаштовано у цій країні. Представники Міністерства праці та соціального захисту кажуть, що кількість працевлаштованих в Республіці Молдова українських біженців невелика, оскільки більшість біженців становлять жінки з маленькими дітьми, а вони або не знають румунської мови, або їм нема з ким залишити дітей, - передає IPN.

.За даними Національного агентства зайнятості населення, на даний час офіційно працевлаштований 1131 громадянин України. Представники Міністерства праці та соціального захисту зазначають, що для пожвавлення процесу працевлаштування біженців спрощено бюрократичні процедури.

„Іноземний громадянин, який прибуває до Республіки Молдова, якщо хоче працювати на ринку праці, має отримати дозвіл на роботу. Це тривала процедура, яка вимагає надання пакета документів. Для громадян України цю процедуру скасовано, вони отримують тимчасовий захист, автоматично мають доступ до ринку праці на тих самих умовах, що й громадяни Республіки Молдова”, - розповіла керівник Відділу політики зайнятості та регулювання трудової міграції Міністерства праці та соціального захисту Ганна Герганова.

За словами представника міністерства, існує комплекс факторів, які перешкоджають працевлаштуванню українців у Республіці Молдова, одним із яких є незнання румунської мови.

„З 80 тисяч біженців більшість становлять жінки з маленькими дітьми, які не готові вийти на ринок праці в Республіці Молдова з двох причин: або вони не знають мови, або їм нема з ким залишити дітей. Є ще один аспект. Багатьох біженців не влаштовує заробітної плати в Республіці Молдова. Українські біженці розповідають нам, що ті, хто хотів працювати, вже поїхали до Німеччини, Франції, Бельгії”, - додала Ганна Герганова.