- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Українські біженці у Британії стикаються з проблемою нестачі житла
45% українських біженців мають проблеми з орендою житла, 59% з них посилаються на відсутність поручителів.
Великобританія не славиться доступним житлом, особливо нелегко буває тим, хто змушений тікати сюди із охопленої війною країни, пише euronews.
З початку російського вторгнення влада королівства розробила кілька програм для прийому переселенців з України. Близько 150 тисяч людей змогли перебратися на британські острови за сприяння спонсора – резидента країни, готового відчинити для них двері свого будинку щонайменше на півроку.
Формально українці можуть жити, працювати та навчатися в країні протягом трьох років. За прийом українських біженців держава щомісяця платить приватним домовласникам 350 фунтів стерлінгів. Тим не менше, НКО повідомляють про випадки недотримання спонсорських зобов'язань, а також відсутність перспектив знайти інше житло після шестимісячного терміну.
Ті, хто або не працюють, або працють на мінімальну зарплату, яка не дозволяє повністю покрити оренду, набувають статусу "homeless" і сподіваються на державу або намагаються знайти нового спонсора, що зараз практично неможливо. Дехто ухвалює рішення залишити Англію назавжди і повернутися в Україну.
За даними Національної статистичної служби (ONS), 45% українських біженців мають проблеми з орендою житла, 59% з них посилаються на відсутність поручителів.
"Спонсорів залишилося не так багато. Справа навіть не в тому, що більше ніхто не хоче приймати українців. Хоча спочатку можна було говорити про хвилю солідарності, багато хто розмістив у себе переселенців. На жаль, з різних причин ситуація змінилася", - пояснив Стен. Бенес із благодійної організації "Опора".
За останніми даними уряду Великобританії, майже 3 тисячі українців уже вважаються безпритульними. Як пише The Guardian, до Різдва ця кількість може сягнути 14 тисяч людей.