Українські біженці в Канаді почали замислюватися про повернення на батьківщину

Однією з найпоширеніших причин від'їзду люди називають витрати.

Українські біженці в Канаді почали замислюватися про повернення на батьківщину

Життя в Канаді виявилося надто важким і розчарувало багатьох українських біженців. Про це розповів журналіст Джейкоб Лорінц у статті для Bloomberg. 

Українець Олексій Мартиненко розповів, що перебрався до Канади після того, як закінчився термін дії його робочої візи на території Європи. Українець зазначив, що життя у Канаді дається йому дуже непросто. Він проживає в передмісті Торонто і змушений працювати кухарем одразу у двох місцях без вихідних, щоб сплатити рахунки.

Біженець поскаржився, що проживання в Канаді коштує йому набагато дорожче, ніж у Європі. 730 доларів він платить на місяць тільки за кімнату, де кухня та ванна кімната загальні для чотирьох мешканців. Ще близько 200 доларів він витрачає на оплату телефону та проїзд у транспорті, а близько 300 доларів йде на продукти.

«Зараз я дуже втомлююся. Я хочу повернутися до Європи, тому що в Канаді дуже важко»,   — поскаржився український біженець.

Як пояснив Андрій Зав'ялов, співробітник відділу роботи з біженцями Українсько-канадської соціальної служби Торонто, йому відомо як мінімум про 15 українців, які повернулися на батьківщину після початку конфлікту. За словами Зав'ялова, однією з найпоширеніших причин від'їзду люди називають витрати. Серед інших факторів називають високу вартість житла, жорстку систему охорони здоров'я та відсутність роботи за фахом.

Влада Канади надала українцям екстрений дозвіл на приїзд до країни в березні минулого року. При цьому люди, які приїжджають, не набувають статусу постійного мешканця або біженця, вони можуть залишитися на три роки як тимчасові резиденти.