Українські біженки дедалі менше хочуть повертатися з Австрії додому

Лише 13% опитаних мають конкретні плани щодо повернення в Україну.

Українські біженки дедалі менше хочуть повертатися з Австрії додому

Число українських біженок, які мають намір повернутися з Австрії в Україну, скоротилося за рік у два рази, повідомив австрійський Інститут вивчення сім'ї при Віденському університеті, написала 9 липня австрійська газета ЕХХpress.

Згідно з проведеним інститутом дослідження, лише 13% опитаних у березні та квітні поточного року українських біженок у віці між 18 та 55 роками мають конкретні плани щодо повернення в Україну. Рік тому таких налічувалося 30%.

Трохи більше третини опитаних українських біженок уже мають роботу. Незважаючи на досить добрий рівень кваліфікації, значна частина українок працює прибиральницями (34%). Деякі з працюючих змогли знайти собі робоче місце у готельному бізнесі (14%), у сфері освіти (9%), у продажу (8%) та у сфері охорони здоров'я (7%).

56% опитаних українських біженок на даний момент не працюють. Чверть з тих, хто не працює на даний момент роботу не шукають, оскільки більшість з них (82%) мають намір поліпшити знання німецької мови. Інші шукають роботу. Українські біженки, які шукають роботу, намагаються знайти роботу в офісі (46%), у соціальній та адміністративній сферах.

Серед опитаних українських біженок майже 10% мають непогані знання німецької мови та 10% взагалі не розуміють німецької мови. Приблизно 45% опитаних щось німецькою розуміють, але не можуть говорити. Ті, що залишилися, непогано розуміють, але погано говорять.

У дослідженні австрійського Інституту вивчення сім'ї взяли участь 1008 українських біженок.

Зазначимо, за даними Австрійського інтеграційного фонду (OIF) в Австрії загалом зареєстровано майже 72 тис. біженців з України. Майже 50 тис. із них є представниками жіночої статі.