Українські студенти у Чехії залишились без обіцяних стипендій

Держава не має грошей.

Українські студенти у Чехії залишились без обіцяних стипендій

Українські студенти, які навчаються в Чехії, не отримали обіцяних коштів. Наприклад, як повідомила ректор празького Карлового університету Мілена Краличкова, її навчальному закладу досі не було перераховано 30 мільйонів чеських крон (1,2 млн євро) на стипендії для майже 300 студентів з України наступного року.

«Це ті гроші, які Міносвіти надсилало нам із самого початку вторгнення РФ в Україну. Ми отримали інформацію, що відомство все ще шукає альтернативного джерела коштів. Проте, вже надто пізно, і нам довелося сповістити факультети, що у продовженні перерахування коштів немає впевненості», – заявила ректор Карлового університету газеті Právo.

За її словами, міністерство розраховувало, що зможе фінансово підтримувати українських студентів завдяки пільговому кредиту від ЄС у рамках Національного плану відновлення.

Ще навесні міністр освіти Мікулаш Бек заявляв, що освітній сектор зможе отримати кредит у розмірі до 45 мільярдів чеських крон (1,8 млрд євро). Уряд, однак, відмовив у можливості одержання згаданого кредиту. Нове джерело грошей для українських студентів у чеських університетах досі не знайдено.