Українським біженцям дозволять перезимувати у готелях Болгарії

Болгарський уряд відмовився від планів переселити біженців до державних будинків відпочинку у віддалених регіонах. Натомість влада перерахує додаткові кошти приватним готелям.

Українським біженцям дозволять перезимувати у готелях Болгарії

Болгарська влада відмовилася від планів перевести близько 11 тисяч біженців з України до державних будинків відпочинку. Українці зможуть перезимувати у приватних готелях на узбережжі Чорного моря, де вони знаходяться зараз. Про це у вівторок, 15 листопада, повідомлила агенція dpa.

Раніше українські жінки вийшли на протести проти переселення до віддалених районів Болгарії, де важко знайти магазини чи отримати медичну допомогу. Тепер вони зможуть залишитись у чорноморських готелях ще на чотири місяці.

"Ті з них, кого ми виявили в ході здійсненої нами перевірки, а це близько 11 тисяч осіб, залишаться в місцях, де зараз перебувають разом зі своїми дітьми, на тих самих умовах. А решта, які з цього моменту почнуть прибувати на територію нашої країни, будуть проходити через буферний центр Елхово. Тут вони будуть до 30 днів, а потім розподілятимуться по державних базах", - цитує болгарське національне радіо (BNR) главу МВС Івана Демерджієва.

Зазначимо, що власники готелів отримують від держави 15 левів (приблизно 7,66 євро) на особу на день. Але проживання та харчування постояльців обходиться бізнесу значно дорожче. Готельєри вже заявляють, що ця сума з огляду на зростання цін на продукти харчування та початок опалювального сезону вкрай недостатня і її слід переглянути.