Українським біженцям спростять влаштування на роботу в Австрії

Соціальний комітет парламенту схвалив поправку до Закону про зайнятість іноземців.

Українським біженцям спростять влаштування на роботу в Австрії

Українські біженці отримають необмежений доступ до австрійського ринку праці – Соціальний комітет парламенту схвалив поправку до Закону про зайнятість іноземців, повідомляє Austria Today.

За даними парламенту, наразі в Австрії працюють близько 8 тисяч українців, а 14 тисяч зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу. Українці вже мають доступ до австрійського ринку праці, якщо вони мають посвідчення переміщеної особи.

У майбутньому власники такого документа зможуть влаштуватися на будь-яку роботу в Австрії без дозволу від AMS. Попередня перевірка заробітної плати та умов праці, яка наразі все ще необхідна, також буде виключена.

Крім того, новий закон має гарантувати, що українські біженці наймаються на справедливу заробітну плату та умови праці відповідно до колективних договорів та інших правових вимог.

Поле для роботи в Австрії широке. Видання зазначає, що нестача кваліфікованих працівників поширюється на всі галузі економіки країни. І найближчим часом ця тенденція не зміниться через старіння суспільства. Про це свідчать прогнози Економічної палати про потреби у робочій силі по секторах та федеральних землях до 2040 року.